…. już w nowej siedzibie

Z dniem 13 marca 2007 roku Koło zostało oficjalnie przeniesione z Tarnowskich Gór do Zabrzańskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Brodzińskiego 4. Od tego momentu spotkania naszego Stowarzyszenia odbywały się dwa razy w miesiącu w każdą drugą i czwartą środę miesiąca. Spotkania te to nie tylko integracja ale przede wszystkim nauka mowy, Uczyli Ci , którzy już tę mowę opanowali czyli Marian Nowak.
 
#####

W kwietniu odwiedziła nas pani Helena Breczko- Pełnomocnik Prezydenta do spraw Osób Niepełnosprawnych, która poinformowała nas o możliwości dofinansowania przez PFERON w ramach programu likwidacji barier w komunikowaniu się z otoczeniem do sprzętu w wysokości 80% poniesionych kosztów. Komputer dla osób laryngektomowanych to takie małe okienko na świat, przez które możemy rozwijać swoje hobby i komunikować się z otoczeniem.
 
#####

W maju, gośćmi naszego Stowarzyszenia była Pani dr Lesiak- Brożek, dr Winnecka oraz doktor Adamek. Pani dr Adamek wygłosiła wykład na temat choroby nowotworowej krtani i pomocy w zwalczaniu jej skutków.
Udzieliśmy też rekomendacji pani Helenie Breczko do tytułu „ Bratka- Przyjaciela Osoby Niepełnosprawnej” w kategorii indywidualnej oraz w kategorii firma lub zakład pracy, udzieliliśmy rekomendacji Firmie „Cyberbiomed” z Ożarowic.
31 maja, Stefan Przerzycki, Ewa Rybińska oraz Marian Nowak ukończyli szkolenie w Regionalnym Ośrodku Europejskiego Funduszu Społecznego w Katowicach na temat „Wolontariat formą aktywizacji zawodowej i społecznej”
W maju również byliśmy współorganizatorami festynu integracyjnego dla dzieci niepełnosprawnych.
#####

Czerwiec zaczął się całkiem przyjemnie. Nasz Przewodniczący pan Marian Nowak wziął udział w akcji „ Cała Polska czyta Dzieciom „, jego występ wzbudził duże zainteresowanie, bo po raz pierwszy czytał ktoś kto nie ma krtani czyli… głosu.
13 czerwca członkowie Koła wzięli udział w corocznym Balu Osób Niepełnosprawnych.
Natomiast 27 czerwca w czasie spotkania uchwaliliśmy, że wystąpimy z wnioskiem do Oddziału Rejonowego PTL w Bielsku-Białej o wyrażenie zgody na formalne powołanie Górnośląskiego Koła Terenowego w Zabrzu.
 
#####

W lipcu Oddział Rejonowy w Bielsku-Białej wyraził zgodę na utworzenie Koła Rejonowego w Zabrzu uchwałą nr.11.
Gościem spotkania była pani dr stomatolog Aldona Barańska, która wygłosiła prelekcję na temat higieny jamy ustnej, pielęgnacji protez oraz leczenia schorzeń jamy ustnej.
W związku wakacjami i wyjazdem na wczasy rehabilitacyjne, następne spotkanie odbędzie się dopiero w październiku.
 
#####


W listopadzie na zaproszenie Zrzeszenia Niemieckich Osób Niepełnosprawnych „Samopomoc”, w ramach współpracy z Zabrzańskim Forum Organizacji Pozarządowych „ Razem”, z pięciodniową wizytą do miasta Essen , na Europejski Zjazd Osób Niepełnosprawnych, pojechała delegacja w składzie której byli wszyscy przedstawiciele Organizacji Pozarządowych, nasze Stowarzyszenie reprezentował Przewodniczący pan Marian Nowak.
 
#####

3 grudnia w Zabrzańskim MOK odbyły się obchody „Dnia Wolontariusza”. Nominację do tytułu „ Wolontariusz Roku 2007” w kategorii indywidualnej otrzymała nasza koleżanka Halina Nowak.
W dniu 12 grudnia w COP-ie odbyło się spotkanie wigilijne w, którym wzięły udział osoby wspierające naszą działalność. Spotkanie opłatkowe było bardzo udane, tym bardziej, że wszystkie potrawy były przygotowane własnoręcznie.
Zdjęcia do obejrzenia w Galerii