ROK 2014


                                            


                      STYCZEŃ = WALNE ZEBRANIE


Znowu minął rok i jesteśmy starsi.....znowu bardziej doświadczeni , niemniej z pełną werwą wkraczamy w 2014 rok. Ubiegły rok dla naszego Stowarzyszenia był całkiem pomyśny dlatego mamy nadzieję, że ten obecny będzie jeszcze lepszy.

W dniu 23 stycznia u nas odbyło się Walne Zebranie w trakcie, którego odwołano stary Zarząd i powołano nowy, ponieważ zgodnie z Regulaminem co cztery lata władza ulega weryfikacji.

              Skład nowego Zarządu.

przewodniczący - Marian Nowak
wiceprzewodniczący - Jolanta Federczyk i Jerzy Szczepaniak
sekretarz - Urszula Dudek
skarbnik - Halina Nowak
członkowie zarządu - Helena Ogiewa i Ryszard Ogiewa

         Komisja Rewizyjna

przewodniczący - Stanisław Korzeniecki
sekretarz - Krystian Skiba
członek - Piotr Pyka

           Sąd Koleżenski


przewodniczący - Bożena Słojewska
sekretarz - Wanda Kubenka
członek - Teresa Śliwa

          Nowym władzom życzymy samych sukcesów w swoich działaniach na rzecz naszego Stowarzyszenia


                                             


                                         LUTY =  ZABAWA KARNAWAŁOWA


 


   
   

          Jak co roku o tej porze w Makoszowach odbyła się zabawa karnawałowa. Z naszego Stowarzyszenia prawie 50 osób bawiło się świetnie. Jak zwykle jedzenie i muzyka było superowe. W przyszłym roku nasze Stowarzyszenie znowu weźmie udział w zabawie........i dzięki temu znowu tradycji stanie się zadość alt


                                                        
          

                                                        MAJ -  ŚLĄSKIE RANCZO            Zrobiła się piękna pogoda więc postanowiliśmy nasze spotkanie integracyjne zorganizować na " Ranczu Śląskim ", tym bardziej, że z naszej siedziby na ulicę Webera  mamy bardzo blisko.

           Jak zwykle w trakcie spotkania nie tylko zajadamy się pysznymi krupniokami z kiszoną kapustą ale także bierzemy udział w różnych grach zespołowych i towarzyskich, przygotowanych przez panią Iwonę naszą koleżankę Ewę.O piwie Tyskim też nasz Szef nie zapomniał.
              
                 Wszyscy bawili się świetnie, a Ranczo staje się naszym ulubionym miejscem na spotkania w plenerze.

       


                                                     


                                CZERWIEC - WYJAZD DO GNOJNIKA  / K  BRZESKA  - OKOCIMIA
  

 

 

 


             W czerwcu członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z 20 osobową grupą   z PTL -u Rzeszów, wspólnie pojechali na turnus rehabilitacyjny do Gnojnika k / Brzeska w woj. małopolskim.
    Turnus trwał od 16 do 29 czerwca. Turnus ten był połączony z nauką mowy.

             Sam ośrodek był bardzo ładny zaś personel ..przemiły , jedzenie też wspaniałe ..takie domowe.
   Obie grupy bardzo dobrze ze sobą się dogadywały. Rano uczyliśmy się mówić i chodziliśmy na zabiegi, natomiast po zajęciach razem bawiliśmy się przy muzyce i wspolnie grilowaliśmy.

                   Byliśmy także na całodniowej wycieczce autokarowej w czasie ,której zwiedziliśmy między innymi Lipnicę Wielką, Czchów, Witkowice, Rożnów, Limanową, Nowy Sącz i Krynicę Górską.
   Czas upływał nam bardzo miło i niestety trzeba było wracać do domu. W przyszłym roku znowu wybieramy się na wczasy rehabilitacyjne, ale na razie miejsce jest nieznane.

 

 


                                                                                                         


                                           LIPIEC - WYRÓŻNIENIA IM. ŚWIĘTEGO KAMILA             W dniu 12 lipca w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień im. Św. Kamila.
             Święty Kamil w 1996 roku został patronem Zabrza. Święty Kamil de Lellis jest wzorem miłości i miłosierdzia, a także patronem chorych, szpitali i personelu medycznego. Zabrze jest miastem, w którym wiele się robi dla chorych nie tylko z Zabrza i Śląska ale z całej Polski a nawet Europy.
                    Wyróżnienie im. Św. Kamila ustanowione zostało Uchwałą Rady Miejskiej w maju 2001 r., aby uchonorować tych, którzy swoją wieloletnią działalnością społeczną zyskali wdzięczność i szacunek mieszkańców Zabrza . Do tej pory nadano 38 Wyróżnień osobom, instytucjom, organizacjom i stowarzyszeniom społecznym, które poprzez różnorodne działania wniosły szczególny wkład w życie miasta lub za sprawą swoich osiągnięć, przyczyniły się do wzrostu jego znaczenia w kraju i na świecie.

                W tym roku Kapituła, po rozpatrzeniu wniosków, postanowiła przyznać pamiątkowe statuetki im. Św. Kamila: pani Elżbiecie Godyń, Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz naszemu  przewodniczącemu Marianowi Nowakowi.

               Uroczystość rozdania Statuetek uświetnił występ znakomitych artystów: Ewy Biegas , Tadeusza Biegasa i Rafała Kobylińskiego
 

   

  

 
                                                                                                       


                          WRZESIEŃ - WYCIECZKA DO ZIELONEJ


                         We wrześniu wszyscy członkowie i ich sympatycy naszego Stowarzyszenia udali się na całodniową wycieczkę do Zielonej koło Kalet....gościł nas tam " Zajazd u Rzepki ", który dbał o nasze pełne brzuchy i byśmy dobrze się bawili.

         I tak grzybiarze poszli do lasu oczywiście na grzyby.......   grzybów było w brod więc zbiory były obfite, część poszła na spacer nad jezioro a jeszcze inni poszli podziwiać leśne zwierzątka, które były na terenie ośrodka.
         Po obiedzie natomiast czekała nas przejażdżka wozami siewierskimi po Zielonej i zabawa przy grillu i piwku. Wszyscy bawili się bardzo dobrze tym bardziej, że pogoda nam dopisała, ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy więc i my musieliśmy się ewakuować do domu.....komary cięły niemiłosiernie.

 

 
                                                        


                                                   LISTOPAD - ZABAWA ANDRZEKOWA  

  

 


                                   W dniu 29 listopada w stołówce kop. Sośnica - Makoszowy, członkowie naszego Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście bawili się na zabawie andrzejkowej. Do tańca przygrywał zespół  " Format " z Gliwic.
                   Zabawa była wyśmienita, atmosfera zresztą też o jedzonku nie wspominając.
     Całość była nagrywana przez TV Zabrze, a 1 grudnia GTV w aktualnościach pokazała obszerne fragmenty z tej zabawy.                                  


                                          WOLONTARIUSZ  ROKU   2014          


     W dniu 5 grudnia 2014 w restauracji " Pod Kasztanami " odbył się jubileusz 10 lecia przyznania statuetek WOLONTARIUSZA ROKU 2014. W tym roku w kategorii indywidualnej tytuł Wolontariusza Roku 2014 wraz z statuetką , Kapituła przyznała członkowi naszego Stowarzyszenia - kol. Stanisławowi Korzenieckiemu.                                         


                  GRUDZIEŃ - SPOTKANIE WIGILIJNE 
                                   W dniu 13 grudnia  w restauracji " Floriańska " odbyło się spotkanie opłatkowe. Na spotkanie przybyło prawie 130 osób, byli to członkowie Stowarzyszenia wraz z ich najbliższymi , sympatycy oraz zaproszeni goście wśrod , których byli między innymi - władze miasta Zabrza na czele z wiceprezydentem panem Krzysztofem Lewandowskim, radni, lekarze, logopedzi, psycholog, fizykoterapeuci, pracownicy socjalni z PCPR w Zabrzu, Chorzowie i Bytomia.
       Był też duszpasterz z zakonu Św. Kamila, o. Zbigniew, który wygłosił  słowo boże. Byli też delegaci Zarządu Głównego PTL.  Uczestnicy łamiąc się opłatkiem złożyli sobie życzenia. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, poczęstunek jak zawsze byl bardzo smaczny.
          Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a Ci , którzy w sposób szczególny przyczynili się do realizowania naszych celów statutowych otrzymali specjalne podziękowania.