ROK 2015
                                          


                                                                                                                                                  STYCZEŃ           I znowu minął rok.....i znowu jesteśmy starsi.....i mam nadzieję , że mądrzejsi.
             Ten rok rozpoczęliśmy rozrywkowo, zostaliśmy zaproszeni przez Związek Emerytów i Rencistów do udziału w Gali Biesiadnej z okazji Międzynarodowego Dnia Emerytów i Rencistów, która odbyła się w Hali MOSiR-u w Zabrzu.
      Bawiliśmy się świetnie, były  śpiewy i tańce, a wszystko to za sprawą śląskich artystów; duetu Kola& Jula oraz Krzysztofa  Respondka.
            W związku z tym ,że bawiliśmy się bardzo dobrze , liczymy na to, że w przyszłym roku Związek nas także zaprosi.


   

     
                                                         LUTY  -  ZABAWA KARNAWAŁOWA


      I oto wielkimi krokami zbliża się  koniec karnawału, a my corocznym zwyczajem bierzemy udział w zabawie karnawałowej, która odbyla się w kopalnianej stołówce w Makoszowach. Do tańca przygrywał nam jak zwykle zespół FORMAT, a  panie kucharki zadbały o to by serwowane potrawy były bardzo dobre.
           Zabawa udała się superowo, a na listopad mamy już zarezerwowaną zabawę andrzejkową.

           Migawki z zabawy.

 
 
  

 

 

                                                                 JEDZIEMY DO OKUNINKI-   czerwiec  31.05 -  13. 06


          W tym roku razem z Zamojskim Oddziałem PTL-u pojechaliśmy do Okuninki na dwutygodniowe warsztaty rehabilitacji głosu i mowy dla osób laryngektomowanych.
               Jak zwykle Okuninka przyjęła nas bardzo serdecznie.
       W trakcie turnusu nasi logopedzi intensywnie dbali o to by nasi laryngektomowani wynieśli z zajęć jak największe korzyści. Każdy z uczestnikow  korzystał także z zabiegow ,które były zalecane przez lekarza.     
           Nie samą pracą człowiek żyje, więc i my mieliśmy swoje przyjemności w postaci ...wieczorków przy muzyce, pieczeniem kiełbasek na ognisku, były kolacje przy grillu, kąpaliśmy się w jeziorze, urządzaliśmy wycieczki rowerowe.

 

  

 

 

 

 

    
         Pojechaliśmy także na całodniową wycieczkę autokarową do Pałacu Zamojskich w Kozłówce.
            Pałac należał najpierw do rodziny Bielińskich, dopiero w 1799roku stał się własnością rodziny Zamojskich. Przebudowany przez Konstantego Zamojskiego, w swoich wnętrzach pałacowych zachował swój autentyczny wystroj w stylu Drugiego Cesarstwa.


 

 

 

 

 

 

 

                                  


                               Wrzesień - wycieczka do Bukowiny Tatrzańskiej

                                            25 - 27 wrzesień
 

        
                                    Na wycieczkę trzydniową pojechaliśmy do Bukowiny Tatrzańskiej. Program wycieczki był bardzo bogaty ale pogoda nam ten program bardzo okroiła. Pogda była niestety typowo barowa, lało jak z cebra przez dwa dni, dopiero na trzeci dzień czyli kiedy przyszło nam wyjeżdżać, góry pokazały się w całej krasie, zaświeciło nareszcie  słoneczko ...aż żal było wyjeżdżac.

             Pomimo deszczowej pogody bawiliśmy się świetnie...był wieczorek taneczny przy góralskiej kapeli, w sobotę pojechaliśmy do Term, było naprawdę świetnie, sporo osób w Termach było poraz pierwszy, więc była to atrakcja.. pierwsza klasa ,po obiedzie natomiast pomimo deszczu poszliśmy zwiedzać Bukowinę, a wieczorem bawiliśmy się przy muzyce mechanicznej i też było fajnie.

            W niedzielę rano obudziło nas piękne słońce i nareszcie zobaczyliśmy góry...
       Po śniadaniu pojechaliśmy do Zakopanego zwiedzić Krupówki. Tłoku nie było bo pogoda skutecznie wystraszyła turystów.Pokupowaliśmy upominki i wróciliśmy do Bukowiny.

         Gospodarze " Morskiego Oka " przyjęli nas bardzo serdecznie i zadbali o to by bylo nam wgodnie , natomiast jedzenie było wyśmienite...wszystko bardzo świeze i bardzo urozmaicone....było smacznie i przepysznie .

          Po obiedzie niestety trzeba było wracać  do domu. Wycieczka była bardzo udana pomimo deszczowej pogody.

   A oto kilka fotek z wycieczki.


 

 

 

 
 

 

 

 

 
                                                                   Zabawa Andrzejkowa  - listopad 2015                           W tym roku na zabawie andrzejkowej nasze Stowarzyszenie bawiło się w zakładzie gastronomicznym "   U
  Uli ", przy kop. Makoszowy.  Do tańca przygrywał nam zespół " Format " z Gliwic.

            W tym roku nasza koleżanka  Ewa Skiba popisała się swoimi umiejętnościami wokalnymi....było super !!!

                        Jak zawsze bawiliśmy się świetnie a jedzonko też było bardzo smaczne.

           

                                            


            Spotkanie wigilijne  12 grudzień 2015


         
Jak co roku  w restauracji " Floriańskiej " spotkaliśmy się na wieczerzy wigilijnej.  W spotkaniu uczestniczyło prawie 140 osób. Byli przedstawiciele władz miasta, pracownicy socjalni z MOPR w Zabrzu, w Bytomiu i Chorzowie, byli też smpatycy oraz przedstawiciele innych organizacji pozarządowych oraz członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z rodzinami.

            Po przywitaniu wszystkich przez przewodniczącego Mariana Nowaka, kapelan stowarzyszenia O. Zbigniew Gołaszewski wygłosił krótkie słowo Boże, następnie odmówiono modlitwę a następnie łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia.

                        Następnym punktem programu to konsumcja smacznych dań wigilijnych. Po wieczerzy Pan Przewodniczący podziękował wszystkim tym, którzy w sposób szczególny w minionym roku byli zaangażowani w działalność statutową wręczając im specjalne podziękowania.

         Na zakończenie pan Przewodniczący złożył nam życzenia świateczne oraz przypomniał  o nauce mowy i spotkaniu integracyjnym w styczniu.